пʼятниця, 27 листопада 2020 р.

До вшанування пам'яті Голодомору вірш "Зроніть сльозу" читає Аліна Корх.


 Остання субота листопада - дата, яка змушує стікати сльозами душу кожного українця, адже в цей день відзначається пам`ять жертв страшного геноциду проти українського народу, скоєного сталінським кривавим режимом.

«Запали свічку» — загальнонаціонально-міжнародна акція, яка відбувається щорічно у День пам'яті жертв Голодомору, тобто у 4-ту суботу листопада.

Традиційно о 16.00 пам'ять загиблих під час геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання та встановлюють запалену свічку на підвіконня як в Україні, так і в багатьох країнах світу. У багатьох містах та населених пунктах на головних майданах у цей час теж запалюють свічки.


вівторок, 24 листопада 2020 р.

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

 Правила безпеки при користуванні електроприладами


Ртутний термометр небезпечний.
УВАГА! Термометр містить ртуть! Ртуть поза термометра - небезпечна! 

З термометром потрібно бути дуже обережними:  не кидайте, не перегрівайте. Розбиті термометри є спеціальними відходами та їх утилізація повинна проводитися відповідно до визначених норм і правил. У разі, якщо термометр розіб'ється, намагайтеся якомога менше перебувати в цьому приміщенні.

При прямому контакті зі ртуттю або при припущенні вдихання її парів рекомендується звернутися до лікаря. Уламки термометра збирати тільки в захисних рукавичках. Розбитий термометр і його уламки тимчасово зберігати в закритій посудині з водою, а потім здати в організацію, що займається збором і утилізацією таких відходів. Збір ртуті обов'язково повинен проводитися відповідною службою з охорони навколишнього середовища відповідно до діючих положень.

Хто винайшов термометр


Правила безпеки "Якщо розбився термометр"


понеділок, 23 листопада 2020 р.

 


МІСЯЧНИК БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

                                                                      Дорогі діти! 

Безпека життєдіяльності в ліцеї ґрунтується на свідомому і сумлінному виконанні правил.

Щоб бути здоровим, і не створювати небезпечні ситуації для себе та людей, що вас оточують потрібно знати правила пожежної безпеки, протипожежної безпеки та правила поводження з електроприладами. Знаючи правила, дотримуючись їх, ви будете знаходитися у безпеці, а ваші батьки не турбуватимуться за ваше життя та здоров'я.


ЗАПАМ'ЯТАЙ:

Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше - не панікувати! Необхідно негайно повідомити про це пожежну частину: телефонуй за номером 101 – чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі.

НЕ ДОПУСКАЙ ЖАРТІВ У ВИКЛИКАХ ПОЖЕЖНОЇ СЛУЖБИ!

ПАМ'ЯТАЙ: помилковий виклик може відвернути увагу пожежників від справжньої пожежі, і тоді може згоріти чийсь будинок або навіть загинуть люди. В Україні встановлена кримінальна відповідальність як за навмисний підпал (позбавлення волі терміном до 10 років), так і за виникнення пожежі через необережне поводження. Крім того, відшкодування матеріальних збитків постраждалим від пожежі здійснюється людиною, яка спричинила пожежу, в повному обсязі. А це означає, що через дитячі пустощі з вогнем постраждають люди або згорять матеріальні цінності, та платити за все доведеться батькам!


Пропоную Вам:
1. Переглянути відео

2. Перейти за посиланнями  Небезпечно-безпечно 

                                            Пожежна безпека
та перевірити свої знання щодо правил безпеки життєдіяльності виконавши вправи